Česky x)

21. dubna 2008 v 15:23 | SiMiKa
Kelly Clarkson je něžná dívenka, která se na svět popularity, nutno dodat hlavně v Americe, dostala díky vítězství v soutěži Pop Idol. Ta u nás běží pod názvem Česko hledá SuperStar a tak si pro názornost můžeme tentokráte zvolit podobenství s naší Anetou Langerovou.

Úvodem je též nutno říci, že tento příklad byl vybrán záměrně, o tom však až později. Svůj debut oslavila s velmi úspěšnou deskou "Thankful". Na druhé dějství a potvrzení úspěchu prvotiny si fandové museli počkat dva roky. "Breakaway" tu je a hnedle vyvstala otázka, jestli svět potřebuje druhou Avril Lavigne. Bez nadsázky Kelly se odpoutala a ponořila do výrazných rockově zabarvených songů ala Avril, přesto zůstala věrná svému velebení se v popu. Rozdíl tu je, Kelly umí oproti Avril zpívat, hlavně naživo, což dokládá bonus "Beautiful Disaster" uložený na úplný závěr cédéčka.
Podobenství s mladičkou rebelkou není opět náhodné. Avril Lavigne se autorsky podepsala na titulní "Breakaway", která dostala místo i ve filmu "Deník princezny 2" a za velkou mákou to byl hodně velký hit. Stejně má namířeno i našlápnutá "Since U Been Gone", která by jakoby vypadla z oka desky "Under My Skin" od Avril. Takových songů je tu vícero, tedy napsaných podle podobné šablony a po několika posleších už to přestává být dobrým vtipem, dalo by se skoro lidově říct. Do této kategorie patří i "Gone" nebo "Walk Away". Kelly zachraňují velmi příjemné pomalé popové písně, například "Because Of You", případně nádherná "Where Is Your Hert", kterou pro ni mimo jiné napsala Chantal Kreviazuk. Kelly se na skladbách sem tam podílela, ale je otázkou, jak moc jsou tyto písně její, když ji psala minimálně s dalšími dvěmi autory.
Zpočátku byla zmíněna i Aneta Langerová, obě mají shodnou startovací čáru - byly prvními vítězkami stejné soutěže. Na "Breakaway" a na "Spoustě andělů" je stejná skladba vybraná z autorské banky vydavatele. Tou skladbou je "I Hate Myself For Losing You", Aneta ji má jakou titulní pecku své desky. Rozdíl mezi nimi je hlavně v produkci a v pěveckém podání. Kelly vyhrává po stránce producentské, je vidět, že vydavatel ji věnoval hodně peněz na nahrávání a vše je dotáhnuto do posledního puntíku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.